کولر گازی سرمایشی و گرمایشی 24000الجی اینورتر

( NT247SK3-C )
 • برند الجی
 • سرد و گرم
 • سطح صدای پایین
 • اینورتر کولر گازی های ال جی دارای رده A++
 • دارای فیلترتصفیه هوا
 • مناسب برای فضای 70 متر
 • موتور روتاری
 • تکنولوژی اینورتر : شرکت ال جی با استفاده از تکنولوژی اینورتر توانسته تا ۶۰% در مصرف برق صرفه جویی کند.
 • کمپرسور مدلهای تایتان اینورتر از گاز R140a استفاده می کند.
 • کشور سازنده : کره
 • موجود در فروشگاه بانه روز

340,000 ریال بدون مالیات.

رنگ کولر گازی

مانند اکثر کولر گازی های دیگر رنگ این کولر گازی 24 هزار ال جی مدل NT247SK3-C  سفید می باشد .رنگ کولر گازی چیزی نیست که روی قیمت کولر تاثیر گذار باشد . اولا که 90 درصد کولر های گازی سفید هستند. دلیل این مسئله این است که رنگ سفید ، نماد برف و خنکی است و شرکت های سازنده کولر گازی این مسئله رو خیلی بهتر از من و شما درک می کنند . اما در بعضی از مارک های کولر گازی ، رنگ نقره ای و مشکی هم وجود دارد که بسته به رنگ بندی منزل شما و سلیقه شخصی خودتان باید رنگی را انتخاب کنید . رنگ مشکی روی دیوار سفید شاید خیلی مناسب نباشد اما باز هم به سلیقه خودتان مربوط  می باشد .

دارای اینورتر 

کولر گازی 24 هزار ال جی مدل NT247SK3-C از اینورتر بهره می برد اما واقعا اینورتر در کولر گازی چیست ؟کولر های گازی قدیمی تردارای  موتور با دور ثابت بودند یعنی با سرعت مشخصی می چرخیدند تا فضای خونه خنک شود. مثلا شما دمای کولر رو روی 20 درجه تنظیم می کردین ، کولر گازی دمای خونه رو به 20 درجه می رساند و موتورش رو خاموش می کرد و اگر دوباره دمای خونه گرم می شد دوباره موتور را روشن می کرد ، این خاموش و روشن شدن موتور کولر گازی ، هم باعث استهلاک و فرسایش موتور می شد و  هم به برق ساختمان شوک وارد می کرد و مصرف برق زیادی مصرف می کرد .

اما داخل کولر گازی های اینورتر از موتور های دور متغیر استفاده می کنند. یعنی دور موتور می تواند به صورت داینمیک نسبت به دمای خونه متغییر شود. به زبان ساده تر یعنی وقتی شما دمای کولر رو روی 20 درجه تنظیم می کنید و کولر به 20 درجه می رسد ، دیگر موتور خاموش نمی شود  بلکه دور موتور کم می شودو اگر دوباره بخواهد فضا سرد را سرد کند و ان  موقع مجددا دور موتور زیاد می شود . کولریگازی های  اینورتر دار تا 60 درصد مصرف برق رو کاهش میدهند.

کلمه inverter :یعنی معکوس کننده ،دستگاهی که برق DC رو به برق AC تبدیل میکند.

انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ

کولر گازی 24 هزار ال جی مدل NT247SK3-C برای متراژ 70 متری مناسب است .اگر شما می خواهید بر اساس متراژ کولر گازی خود را انتخاب کنید به چند عامل چیدمان خونه ، آفتاب خور بودن ، منطقه جغرافیایی و چیزهای دیگری بستگی دارد که موقع خرید کولر گازی ، فروشنده طبق شرایط شما بهترین مدل رو توصیه می کند البته یک فرمول هم برای این کار وجود دارد که شما باید متراژ خونه یا مغازتون رو ضربدر 400 بی تی یو کنید . مثلا اگه منزلتان 70 مترباشد طبق این فرمول 70*400 حاصل می شود 28000 پس شما به کولر گازی 28000 نیاز دارید . این عددی که در به دست می ایند زیاد دقیق نیستند و چیزی تقریبی به دست می ایند در حالی که برای یک خانه 70 متر یک کولر گازی 24000 بسیار مناسب است . یا مثلا واسه یک خانه 90 متری عدد 36000 به دست می اید اما یک کولر 30000 جوابگو است.

BTU در کولر گازی به چه معناست ؟

BTU مخفف British thermal unit می باشد . BTU در واقع واحد کار فیزیکی و معادل 1055 ژول است . 1 بی تی یو یعنی دمای 453 گرم آب رو 1 درجه فارنهایت افزایش بدیم . از BTU در محاسبات هوادهی گرمایشی و سرمایشی استفاده می شود. BTU/H که حرف H آخر مخفف کلمه Hour به معنی ساعت هست در بیان توان سیستم های خنک کننده و گرم کننده استفاده می شود. مثلا وقتی می گوینداین کولر گازی 18000 است یعنی 180000 بی تی یو توان سرمایشی دارد..

الجی
24000
سرمایش و گرمایش
A
24000
24000
ایورتر
A